ZYRTARE: Shuhen shpresat e ribashkimit të Xavit me Messin, firmos trajneri

Shpërndaje

Ëndrra për ta parë Xavin si trajner të Barcelonës në sezonin 2020-21 shuhet, pasi tekniku spanjoll do të mbetet me Al-Sadd. Legjenda e Spanjës ka arritur marrëveshjen me klubin e tij dhe ka rinovuar kontratën.

Ish-kapiteni i Barcelonës ka hedhur firmën në kontratën e re për edicionin 2020-21. Ai nuk ka ndërmend që të kthehet në Europë dhe do të vazhdojë të drejtojë në Azinë e largët.

Barcelona shpresonte që të rikthente në shtëpi legjendën e tyre, por nuk do të ndodhë kështu. Abidal u mundua  që ta bindte të afrohej para se të nënshkruante me Setien, por Xavi nuk e pranoi një mundësi e tillë.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »