ZYRTARE: Barcelona siguron talentin e madh dhe i bën prezantim “të heshtur” (VIDEO)

Shpërndaje

Sergino Dest është bërë zyrtarisht një lojtar i Barcelonës. Skuadra katalanase ka postuar videon sot teksa djaloshi amerikan i talentuar i ardhur nga Ajax del në “Camp Nou”

Nën një heshtje totale dhe pikërisht kjo qetësi është edhe “moto” e madhe e prezantimit!

Një investim prej më shumë se 20 mln eurosh për Barcelona dhe firma gati për 5 vitet e ardhshme për amerikanin e talentuar. Megjithatë, gazeta katalanase “Sport” shpjegon këtë zgjidhje të merkatos dhe faktin që Ajax ka dërguar tërbuar Bayern Mynihun!

Bavarezët ishin të interesuar për mbrojtësin dhe akuzuan Ajax për hile të ndyra të vendosura në vend me qëllimin e vetëm të transferimit të lojtarit në Katalonia.

Ajax ka pritur që Barcelona të shiste Semedo për të pasur më pas paratë për të blerë mbrojtësin. Zhgënjimi i mëtejshëm i Bayern për shkak të faktit se gjermanët do të kishin paguar më shumë për kartonin e Dest.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »