Yjet e PSG, Angel Di Maria dhe Marquinho, viktima të vjedhjes gjatë ndeshjes!

Shpërndaje

Ylli i Paris Saint-Germain Angel Di Maria u tërhoq gjatë humbjes së skuadrës së tij ndaj Nantes të Dielën pasi ai mori lajmin se shtëpia e tij ishte vjedhur, raportoi AFP. PSG i tha AFP se Di Maria ishte një nga dy lojtarët që ishin viktima të vjedhjeve gjatë lojës, sepse edhe Marquinho ishte grabitur gjithashtu. Drejtori sportiv i PSG Leonardo u pa në telefonin e tij celular në tribuna gjatë pjesës së dytë të ndeshjes së së dielës. Një diskutim i shkurtër ndoqi midis Leonardo dhe menaxherit Mauricio Pochettino, i cili ishte në kontakt.

Di Maria u zëvendësua menjëherë pas nga shoku argjentinas Leandro Paredes në minutën e 62-të dhe u shoqërua menjëherë poshtë tunelit nga Pochettino. Mesfushori më vonë u kthye në stol. Shtëpia e Argjentinasit nuk ishte e vetmja që u vjedh gjatë kohës së lojës. Një deklaratë në emër të mbrojtësit brazilian dhe kapitenit të klubit Marquinhos tha se shtëpia e prindërve të tij gjithashtu ishte vjedhur ndersa familja e tij ishte në lokal.

Askush nuk u lëndua, të gjithë janë mirë dhe po shërohen nga frika. Autoritetet franceze kanë filluar një hetim”, shtoi deklarata. Pas ndeshjes së së Dielës, e cila pa PSG të humbte 2-1 dhe të binte tre pikë prapa liderit të ligës Lille, Pochettino iu drejtua mediave.

Ka situata jashtë futbollit që duhet t’i merrni parasysh,” tha ai. “Unë mendoj se lojtarët janë të parët që janë të vetëdijshëm për këtë, siç jemi ne, për zhgënjimin që kanë humbur tre pikë, por ka gjëra që ju tashmë i dini, për të cilat grupi shqetësohet.

Ata janë të shqetësuar jo vetëm për humbjen, por për gjërat që ju ndoshta tashmë i dini.

Nuk është një justifikim, por ka pasur një rënie të pazakontë të energjisë.

Pra, kur kolegu juaj më pyeti nëse kishim folur me lojtarët, po, ne kishim folur me lojtarët, por jo për atë që ndodhi. Ne do të kemi kohë të flasim për këtë me vone.”

PSG kishte udhëhequr në pjesën e parë përmes golit të Julian Draxler, por rezultatet nga Randal Kolo Muani dhe Moses Simon në periudhën e dytë i dhanë Nantes një fitore të mundshme ndaj kampionit francez.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »