Xhaka kapiten i Arsenalit, starton edhe Mustafi

Shpërndaje

Arsenali e pret sonte në Emirates Stadium skuadrën e Dundalak

Sigurisht në këtë ndeshje Arteta ka vendosur që të pushojë disa nga lojtarët e tij kryesor, por nga minuta e parë ka startuar Granit Xhaka, i cili do të jetë kapiten i skuadrës.

Për Arsenalin sot nga minuta e parë ka startuar Shkodran Mustafi. Në anën tjetër Arteta ju ka dhënë mundësi disa lojtarëve të rinj sonte ai Nketiah dhe Nelson të cilët do t’i prijnë sulmit.

Arsenali është në Grupin B bashkë me Dundalk, Molde dhe Rapid Ëien.

Formacionet zyrtare:

Arsenal


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »