“WERDER BREMEN 1-3 BAYERN MUNICH“: LEON GORETZKA, SERGE GNABRY, ROBERT LEWANDOWSKI SHENOJNE PER BAYERN!

Shpërndaje

Robert Lewandowski shënoi golin e tij të 32-të të sezonit ndërsa Bayern Munich fitoi një epërsi prej pesë pikësh në krye të Bundesligës me një fitore të bukur 3-1 në Werder Bremen. Thomas Muller ndihmoi shume për të vendosur dy golat e hapjes së Bayern, të dyja që erdhën para mbarimit të pjesës së parë. Në minutën e 22: të, Muller goditi me një goditje nga këndi në shtyllën e dytë dhe Leon Goretzka e ktheu me një goditje të fortë me kokë. Dhe vetëm 13 minuta më vonë, Bayern dyfishoi epërsinë e tij kur Muller hapi mbrojtjen e vendasve me një top të bukur për të ndihmuar Serge Gnabry të shënonte.

Lewandowski goditi dy herë në porte ndërsa dominimi i Bayern vazhdoi pas rifillimit. Por ai nuk do të ndalej pasi ai shënoi të tretin e skuadrës së tij me një përfundim të një predatori për ta çuar atë në 268 gola në kampionat, në nivelin e dytë me Klaus Fisher në renditjen e golave te të gjitha kohërave. Në menyre spektakolare, Lewandowski beri një tjetër gjuajtje  kur kishin mbetur pak më shumë se 10 minuta të mbetura. Zëvendësuesi i Bremenit Niclas Fullberg rrëmbeu një ngushëllim për të fshirë turpin  që  shkaktoi Bayern me ane te nje goli.

Fitorja i rrit Bayernit pesë pikë larg RB Leipzig të vendit të dytë përpara ndeshjes së tyre në shtëpi me Eintracht Frankfurt të dielën.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »