UEFA publikon listën e re , ja skuadra më e mirë shqiptare në Europë …

Shpërndaje

Kukësi është skuadra që ka më shumë pikë në renditjen e Europës për klube. UEFA ka publikuar listën e azhornuar të klubeve në Kupat e Europës. Nga Shqipëria në vendin e parë është Kukësi që pozicionohet në vendin e 194- t.

Kanë 6 pikë dhe janë përpara Partizanit. Në vendin e dytë Partizani me 4.25 dhe më pas Laçi, Skënderbeu. Vetëm në vendin e 338 Tirana që ka 2.75 pikë njëlloj si Teuta.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »