Të pabindur ndaj karantinës, Prokuroria e Torinos nis hetimet për 7 yjet e Juventusit

Shpërndaje

juventus

Shtatë futbollistë lojtarëve të Juventusit kanë shkelur rregullat e karantinës të shtunën e kaluar teksa ishin në pritje të tampont të dytë, mirëpo ky gjest nuk ka mbetur pa pasoja pasi prokuroria i Torinos ka nisur hetimet.

Bëhet fjalë për futbollistët Bentancur, Cuadrado, Danilo, Dybala, Ronaldo, Buffon dhe Demiral, të cilët kishin lënë grumbullimin në “J Hotel” dhe ishin kthyer në shtëpitë e tyre.

Prokuroria e Torinos ka kërkuar një raport nga mjeku i klubit të Juventusit ndërs hetim për këtë çështje ka hapur edhe Federata Italiane e Futbollit.

Sipas mediave italiane për futbollistët nuk do të ketë masë sigurie por vetëm një gjobë monetare.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »