Shorti i Ligës së Kampioneve, në çerekfinale riluhen dy nga finalet e tre viteve të fundit

Shpërndaje


Skuadrat që kanë mbetur në garë në Ligën e Kampioneve do të njohin sot kundërshtarët që do të kenë përballë në ndeshjet e mbetura deri në finalen e majit të turneut më të famshëm për klube në kontinent. Sfida që do të dhurojnë përplasje spektakolare e padyshim emocione të shumta, pasi ekipet në garë janë ndër më të njohurat e turneut, 

Në garë janë fituesit në fuqi të turneut në vitet e fundit si Bajern Mynih, Liverpul e Real Madrid, por edhe surpriza si Porto që eliminoi Juventusin duke dhuruar të papriturën më të madhe të turneut. 

Shorti i çerekfinaleve ka dhuruar dy përplasje “bombë”, pasi janë përsëritur finalet e viteve 2018 dhe 2020. Real Madrid do të përplaset përsëri me Liverpulin të cilin e mposhti në finale tre vite më parë, ndërsa Bajern Mynih do të vihet kundër PSG-së, të cilën e mposhti në finale në edicionin e kaluar. 

SHORTI

Çerekfinalet
Mançester Siti-Borusia Dortmund
Porto-Çelsi 
Bajern Mynih-PSG 
Real Madrid-Liverpul

Gjysmëfinalet
Bajern Mynih/PSG-Mançester Siti/Borusia Dortmund  
Real Madrid/Liverpul- Porto/Çelsi


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »