Serie B mbyllet deri në datën 1 maj, për këtë shkak …

Shpërndaje

Seria B

Federata italiane e futbollit ka marrë një vendim të rëndë për kategorinë e dytë në futbollin italian.Liga italiane, Serie B do të mbyllet deri në datën 1 maj shkaku i COVID-19, shkruan GazetaBlic Sport.

Java e 35 e paraparë të luhej me 20 prill do të luhet në datën 1 maj.

Edhe për play-out për ekipet që do të mund të bien nga liga do të ketë ndryshim pasi që ndeshjet e fundit do të luhen me 15 dhe 21 maj.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »