Revolucion në pagesë/ Të gjithë flasin për “Bitcoin”, ekipi i “Premier League” do marrë bonuset në këtë mënyrë

Shpërndaje

Revolucion në mënyrën e pagesës! Ekipi i Southampton në “Premier League” ka mbyllur marrëveshjen me një sponsor dhe cilësohet si historike për klubin. Risia e kësaj kontrate është se futbollistët do t’i marrin bonuset e tyre në formën e monedhave të “Bitcoin”.

Të gjithë po flasin për rritjen e frikshme të kësaj kriptmonedhe ku vetëm një “Bitcoin” kalon shifrën e 62 mijë dollarëve. Nëse Southampton do të kalojë në “Champions”, finale Kupe ose do të fitojë trofe me rëndësi, atëherë lojtarët do të fitojnë ndjeshëm pasi vlera e “Bitcoin” pritet që të rritet frikshëm. /Sport Ekspres/


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »