Rasti Ramsey: te Juve, thirrur nga Uells “Ne nuk do të rrezikojmë”

Shpërndaje

Mesfushori u ndal para Cagliari për një dëmtim të rectus femoris të kofshës së djathtë. Page, zëvendës i Giggs:

Ne do të flasim, ne e respektojmë Juven por do të shohim nëse mund ta kalojmë atë dhe t’i hedhim një sy”

Aaron Ramsey është gjithashtu në skuadrat e Uellsit për ndeshjen e dyfishtë kualifikuese për Kupën e Botës 2022 kundër Belgjikës në 24 Mars dhe Republikës Çeke në 30 Mars, me një miqësore kundër Meksikës në mes. I thirrur megjithëse humbi ndeshjen e fundit të Juventusit, të Dielën në Cagliari, dhe me shumë gjasë edhe ndeshjen tjetër me Benevento: dëmtimi i rectus femoris të kofshës së majtë në prag të largimit të tij për në Sardenjë. Lëndim i ngjashëm me atë të Demiral në kofshën tjetër, koha e shërimit e të cilit u vlerësua në tre javë. Kështu për Ramsey pas pushimit për ekipet kombëtare në fund të muajit. Diçka nuk është në rregull.


JO RREZIK – “Ne duhet të jemi mirëkuptues në mënyrën se si e trajtojmë situatën, dhe komunikimi midis nesh dhe klubit është thelbësor,” shpjegoi Robert Page, i cili do të zëvendësojë trajnerin për këto ndeshje. Ryan Giggs qysh në nëntor pas arrestimit të ish United për akuzat e dhunës në familje. “Ne do të flasim me klubin dhe do të shohim se ku jemi. Ne do të flasim për këtë dhe nëse mendojmë se është e mundur ta përfshijmë atë dhe të garojmë për pjesë të këtyre ndeshjeve, atëherë do të shohim. Por ne duhet të respektojmë faktin se Juventus nuk mund të dëshirojë ta rrezikojë atë dhe të bëjë shërimin e tij atje. Ekipi ynë mjekësor nuk do të ndërmarrë ndonjë rrezik nëse nuk është i aftë, por ne do të shohim nëse mund t’i kalojmë ato dhe t’i hedhim një vështrim “.


SIPAS TRAJNERVE TIS TIJ – Prandaj, një çështje e destinuar të zgjidhet:

Askush nuk do të zhgënjehet më shumë se Aaroni në këtë moment. Por unë nuk do ta vija në dyshim angazhimin e tij dhe sa herë që ai luan ai i shton vlerë ekipit “, shtoi Page, me fjalët jo shumë të ndryshme nga ato të Andrea Pirlo para Cagliari:

Po, ai ka probleme fizike dhe nuk mund t’i japë vazhdimësi performancës sepse çdo 2-3 ndeshje duhet të ndalet. Në të kaluarën ai kishte probleme të mëdha që e mbanin jashtë fushe për muaj me radhë. Por ai është një lojtar aq inteligjent saqë kur është në dispozicion bëhet i çmuar sepse di të bëjë që skuadra të luajë mirë dhe luan mirë. Ai ka vetëm këtë dobësi fizike që e detyron të qëndrojë herë pas here ”.

Me Uellsin ai ka luajtur vetëm tre nga 20 ndeshjet e fundit: Juve doli më mirë …


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »