PRAPASKENA: Fjalia e bujshme që Sarri i tha presidentit të Juventusit kur e shkarkoi!

Shpërndaje

Lamtumira e Sarrit nga Juventusi ishte e pritshme pas eliminimit ndaj Lyon në Champions League dhe pasi humbi finale Kupe dhe Superkupe, duke fituar titullin me shumë vështirësi deri në fund…

Megjithatë, trajneri që kishte firmosur për 3 vite, u ndje i zhgënjyer dhe sipas “Corriere di Torino”, fjalia e tij kur Agnelli i ka komunikuar vendimin e ndarjes ka qenë e fortë: “Ju po më largoni, por kjo skuadër është e patrajnueshme! Nuk mund të stërvitet…”

Ishte 8 gusht atëherë: ikën Sarri, zgjidhet Pirlo brenda natës!


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »