Nominohen 20 futbollistë për “Golden Boy 2020”, ja lista

Shpërndaje

Gazeta italiane “Tuttosport” ka publikuar listën e futbollistëve të cilët janë të nominuar për edicionin e 18-të të çmimit “Golden Boy”, “Topi I Artë” për lojtarët nën moshën 21 vjeç.

Në listë bëjnë pjesë dy lojtarët e rinj të Barcelonës, Ansu Fati dhe Sergino Dest, ndërsa nuk mungojnë as Ferran Torres nga Manchester City dhe Rodrygo dhe Vinicius Jr nga Real Madrid.

Listës të të nominuarve u shtohen edhe:

 • Mitchel Bakker  PSG,
 • Eduardo Camavinga Rennes,
 • Jonathan David Lille,
 • Alphonso Davies Bayern,
 • Fabio Silva Wolverhampton,
 • Phil Foden Manchester City,
 • Ryan Gravenberch Ajax,
 • Erling Haland Borussia Dortmund,
 • Callum Hudson-Odoi Chelsea,
 • Dejan Kulusevski Juventus,
 • Bukayo Saka Arsenal,
 • Jadon Sancho Borussia Dortmund,
 • Dominik Szoboszlai Red Bull Salzburg dhe Sandro Tonali Milan.

Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »