Mungon ylli i madh, Juventus publikon listën me lojtarët që udhëtojnë Kiev

Shpërndaje

Juventus publikon listën me lojtarët që udhëtojnë Kiev. ‘Zonja e vjetër’ do të udhëtojë drejt Ukrainës, ku në Kiev përballet me skuadrën e Dynamo Kiev.

Për këtë ndeshje të rëndësishme, Juventus luan pa shërbimet e yllit portugez, Cristiano Ronaldo. Pesë herë lojtari më i mirë në botë kishte rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe kjo ia pamundëson udhëtimin.

Më poshtë lajmi ua përcjell lojtarët në të cilët Andrea Pirlo mund të kalkulojë.

Portierët: Szczesny, Pinsoglio, Buffon

Mbrojtësit: Chiellini, Danilo, Cuadrado, Bonucci, Demiral, Frabotta

Mesfushorët: Arthur, Ramsey, Chiesa, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi, Portanova, Kulusevski

Sulmuesit: Morata, Dybala.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »