Moto GP: Quartararo fiton në Barcelonë dhe merr kreun e Botërorit

Shpërndaje

Fabio Quartararo ka fituar Çmimin e Madh të Katalonjës në MotoGP dhe është kthyer në krye t ë renditjes së përgjithshme.

Francezi i Petronas ka lënë mbrapa dy pilotët e Suzuki-t Joan Mir dhe Alex Rins.

Ka qenë një e diel e hidhur për Andrea Dovizioso-n, i detyruar të tërhiqet pas një kontakti me Zarco në fillimin e garës, dhe Valentino Rossi-n, që ka dalë nga pista në ditën e garës së tij numër 350 në MotoGP.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »