Milik mund të mbërrijë tek Juventusi për 12 milion euro këtë verë

Shpërndaje

Milik

Arkadiusz Milik bëri lëvizjen nga Napoli në Marsejë verën e kaluar, por tashmë po lë të kuptohet për një lëvizje tjetër me Juventusin të lidhur vazhdimisht.

Zonja e Vjetër besohet të jetë në kërkim të një sulmuesi të ri këtë verë dhe besohet të jetë admiruese e sulmuesit polak dhe ndjenja duket se është e ndërsjellë.

Lojtari ra dakord të bashkohej me klubin e Ligue 1 me një klauzolë në kontratën e tij e cila do ta lejonte atë të largohej për vetëm 12 milion Euro nëse klubi nuk arrin të sigurojë Ligën e Kampionëve.

OM aktualisht është në vendin e pestë në divizion, por me 11 pikë që i ndajnë ata nga i katërti, dhe ata duke u përplasur më lart në tabelë duket se nuk ka gjasa për momentin, gjë që me siguri do të thotë që kjo klauzolë do të hyjë në lojë .


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »