Milan pritet të infestojë 120 milionë euro në mesfushë

Shpërndaje

Qëllimi i Milanit për sezonin e ardhshëm është të sigurojnë një fitore të katër, por objektivi i tyre për një afat të shkurtër është të ndërtojnë një skuadër të aftë për ta bërë atë.

Sipas Calciomercato, kuqezinjtë do të bëjnë përpjekje në tregun e transferimeve për të shkatërruar mesfushën dhe madje do të investojnë në sulm pasi të zgjidhet rinovimin e Zlatan Ibrahimovic.

Me Giacomo Bonaventura dhe Lucas Biglia që u larguan, përqendrimi është më shumë për nënshkrime sesa për shitje, por raporti fillon duke përmendur që Paris Saint-Germain kanë ruajtur një interes për Ismael Bennacer, me vlerë rreth 50 milionë euro.

Algjeriani ka një klauzolë lirimi prej 50 milionë euro që nuk është aktive deri vitin e ardhshëm dhe duhet të paguhet menjëherë në një këst, domethënë menaxhmenti po ndihet i qetë.

Milani dëshiron të nënshkruajë me Tiemoue Bakayoko nga Chelsea për të zëvendësuar Biglian dhe të sigurojë konkurrencë për Franck Kessie, dhe raportohet se Maldini dhe bashkëpunëtorët e tij mund të shënojnë një shifër afër 30 milionë euro për ta rikthyer francezin.

Sa i përket Kessie, mesfushori Ivorian tregoi gjithë vlerën dhe rëndësinë e tij në pjesën e fundit të sezonit.

Javët e fundit është folur për një interes të mundshëm nga Antonio Conte, por e ardhmja e tij është në Milano, shton Calciomercato.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »