Manchester City konfirmon: Agüero largohet në verë

Shpërndaje

Diten e sotme, Manchester City ka konfirmuar se nuk do ta vazhdojë kontratën me sulmuesin Agüero e cila skadon ketë verë.

Ai do te largohet nga klubi pas nje dekade dhe si golashënuesi numër 1 në historine e klubit.

Gjithashtu presidenti i Cityt ka thëne se prane stadiumit do te ndertohet nje statuje ne nder te tij.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »