Liverpool mund Wolves 1-0!

Shpërndaje

Rui Patrício i “Wolves” i vetëdijshëm pas dëmtimit të kokës, thotë Nuno Espírito Santo

Trainer i Wolves, Nuno Espírito Santo është optimist me kujdes se portieri i Wolves Rui Patrício do të shërohet plotësisht nga dëmtimi i kokës që pësoi në një përplasje shqetësuese pak para fundit të humbjes 1-0 të ekipit të tij nga Liverpool.

Patrício u përplas me gjurin e shokut të tij të skuadrës Conor Coady ndërsa mjekët e trajtuan Portugezin në fushë për gati një çerek ore para se ta nxirrnin atë në një barelë. Wolves janë shumë të vetëdijshëm për rrezikun e traumës në kokë, pasi sulmuesi i tyre Raúl Jiménez vazhdon të shërohet nga një kafkë e thyer e pësuar kundër Arsenalit në nëntor. Prandaj Nuno dukej i lehtësuar, pas humbjes në Liverpool, kur ai konfirmoi se prognoza e menjehershme ishte se Patrício dukej se ishte më me fat.

“Përditësimi nga mjekët është se ai është mirë,” tha Nuno. “Ai është i vetëdijshëm dhe kujton se çfarë ndodh. Ne duhet të marrim masat e duhura paraprake por ai është në rregull. Ishte një goditje e madhe në kokë. 48 orët e ardhshme janë të rëndësishme. Duhet të presim. Por ai është në duar të mira, duke u vlerësuar nga mjekët dhe ata më thonë se është mirë ”.

Diogo Jota, ish-lojtari i Wolves që shënoi golin e fitores për Liverpool, tha se mendimet e tij të vetme ishin me bashkatdhetarin e tij Patrício. “Jeta është më e rëndësishme”, tha ai. “Ne i urojmë shërim të shpejtë”.

Jurgen Klopp pasi uroi sherim te shpejte per lojtarin e demtuar, u shpreh entuziast për performancën e Ozan Kabak dhe Nat Phillips, të cilët ndihmuan për të mbajtur një tjetër rezultat të pastër në vetëm ndeshjen e tyre të tretë duke filluar së bashku në qendër të mbrojtjes së Liverpool. “Ata bënë vërtet mirë”, tha Klopp. “Ndeshja e tyre e fundit ishte e vështirë, por kjo ishte e vështirë për arsye krejtësisht të ndryshme.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »