LEWIS HAMILTON REZULTON POZITIV ME COVID-19!

Shpërndaje

Kryelajmi i të gjitha mediave botërore sot është se Lewis Hamilton ka rezultuar pozitiv me Covid 19 disa ditë para garës së tij të rradhës për çmimin e madh të Sakhir te Bahrain e cila do të zhvillohet këtë fundjavë. Skuadra e tij e Mercedesit tha se shtatë herë kampioni i botës në Formula 1 kishte rezultuar pozitiv gjatë testimit dhe se tani ai është vetëizoluar dhe kishte vetëm simptoma të lehta.


“Ai është në gjendje të mirë , dhe e gjithë skuadra i dërgon atij urimet e saj më të mira për një shërim të shpejtë,” tha Mercedes në një deklaratë. Sipas Mercedes, Hamilton u testua tre herë javën e kaluar, duke përfshirë në Circuit International Bahrain të Dielën, ku ai fitoi Çmimin e Madh të Bahreinit. Ai rezultoi negative deri atëherë.


Britaniku 35-vjeçar u zgjua të hënën në mëngjes me simptoma të lehta dhe u informua se një kontakt nga para mbërritjes së tij në Bahrein kishte rezultuar pozitiv. Ai bëri një provë të mëtejshme dhe rezultoi pozitiv, i cili është konfirmuar nga një provë përsëri.

Mercedes tha se një shofer zëvendësues për këtë fundjavë do të shpallet në kohën e duhur. Gjatë fundjavës së fundit në nëntor dhe të parës në dhjetor, Bahreini po pret për të tretën herë dy gara në një sezon të F1.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »