Klubi nga Rusia po ia merr nga ‘duart’ Milanit lojtarin që e kërkoi gjatë

Shpërndaje

Skuadra ruse Spartak Moscow ka besim se ata mund të mbyllin një marrëveshje për mbrojtësin e Spurs dhe raportuan shënjestrën e Milanit Serge Aurier.

Trajneri kryesor Stefano Pioli gjeti pak konsistencë në anën e djathtë të mbrojtjes së tij pasi Davide Calabria dhe Andrea Conti nuk gjetën formë javën në javë, plus që të dy u prekën nga pezullimet dhe dëmtimet.

Serge Aurier është një nga lojtarët që është lidhur në mënyrë të përsëritur, por Sky Sports kohët e fundit raportoi se bisedimet kanë ndaluar për momentin për shkak të dallimeve midis Spurs dhe Milan për vlerësimin e lojtarit.

E njëjta rrugë po pretendojnë tani që Milani përballet me konkurrencën për të marrë ish-mbrojtësin e PSG-së ndërsa Spartak Moscow bëri kërkime për Ivorian në fillim të këtij muaji dhe janë ‘gjithnjë e më të sigurt’ se mund të bëjnë një marrëveshje.

Spurs nga ana e tyre janë të lumtur të lejojnë Aurier të largohet dhe lojtari është i hapur për lëvizje, sepse zëvendësuesi i tij është tashmë atje në Matt Doherty i cili nënshkroi nga Wolves më herët gjatë verës.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »