Interviste me Ledio Balliu

Shpërndaje

LS Media ka realizuar një interviste ekskluzive me Ledio Balliu ai është një lojtar i U17 ne skuadrën e Kinostudios ne pozicionin portier. Te ndjekim intervistën e vijim.

-Si lindi pasioni për futbollin?

Pasioni im për futbollin lindi kur shikoja shokët e mi tek luanin dhe ashtu u futa tek skuadra Laprakës ndenja 4 vjet dhe kalove tek Tirana me pas atje u bëra portier

-Sa kohe keni qe e praktikoni?

Kam tek 10 vjet qe luaj futboll 4 vjet si sulmues dhe 6 si portier.

-Cili lojtar i madh dëshironi ti ngjani?

Më pëlqen te bëhem si portieri i Barcelonës ter Stegen.

-Cili do jete hapi juaj i radhës?

Hapi im i radhës nuk e di ku do jete po shpresoj qe te shkoj tek ndonjë skuadër super lige.

-Kush është ëndrra juaj me e madhe për ketë sport?

Ëndrra ime me e madhe është qe te bëhem portier i mire dhe te bëhem i famshëm.

-Cili është portieri qe te ka frymëzuar me shume për ta arritur 1 dite dhe pse jo për ta kaluar atë?

Jam frymëzuar nga ter Stegen siç thash dhe me lart kam qejf te luaj një dit kundra ati.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »