Humbja turpëruese ndaj Totenhemit, Junajtid gjen trajnerin e ri. Nisin bisedimet me…

Shpërndaje

Humbja turpëruese ndaj Totenhemit në kampionat me rezultatin 6-1, nuk është pritur aspak mirë nga drejtuesit e Mançester Junajtid. Këta të fundit si fajtor për atë që ndodhi shikojnë trajnerin Ole-Gunar Solskjaer, i cili tashmë rrezikon shkarkimin.

Sipas asaj që raporton “Daliy Star”, menjëherë pas humbjes me Totenhemin, drejtuesit e Junajtid kanë kontaktuar Mauricio Poçetinon. Kontaktet janë bërë për t’i ofruar atij drejtimin e “Djajve të Kuq”, teksa prej afro një viti është i papunë pas shkarlimit nga Totenhemi.

Kontaktet e para mes palëve kanë nisur dhe në rast se Solskjaer vazhdon me rezultate negative atëeherë shkarkimi nga stoli i skuadrës është i pashmangshëm.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »