Gary Lineker zgjedh më të mirët: Vetëm Messi barazohet me Maradonën

Shpërndaje

Futbollist mahnitës. Më i madhi i brezit tim dhe ndoshta më i miri i të gjitha kohërave. Vetëm Messi krahasohet me të”. Gary Lineker ndau disa “cicërima” në Twitter, duke lavdëruar figurën e Diego Armando Maradonës, i cili mbushi 60 vjeç të premten, Anglezi, i cili përjetoi “dorën e Zotit” në çerekfinalet e Kupës së Botës 1986, e pagëzoi Diegon si më të mirin, së bashku me Leo Messin, një tjetër lojtar argjentinas që admiron.

Superliga e Europës mund të shkatërrojë Premier League”, – shkroi me tej Lineker, i cili ndau një reflektim nga Arsene Wenger për kompeticionin që duan të krijojnë klubet e mëdha europiane. Ish-trajneri i Arsenalit theksoi se klubet e Premier League nuk kanë nevojë për të.

Skandal!” Gary Lineker u çudit pasi pa videon e Benzema dhe Mendy, duke kritikuar Vinicius. Më vonë ai u pyet nëse kishte bërë vetë diçka të ngjashme. “Po talleni. Unë kurrë nuk kam dëgjuar të thuhet kjo, apo diçka e tillë”, – shtoi ai.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »