Futbolli italian në telashe/ Juventusi konfirmon dy raste pozitive me Covid-19, skuadra futet në izolim

Shpërndaje

Juventusi ka njoftuar se skuadra është futur në izolim, pasi dy anëtarë nga stafi kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmi vjen pak orë pasi Zielinski dhe Elmaz u konfirmuan gjithashtu pozitiv me koronavirus.

“Juventusi njofton se dy pjesëtarë të stafit kanë dalë pozitiv me Covid-19. Klubi është në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet shëndetësore. Skuadra është futur në izolim”

thuhet në njoftimin e klubit italian.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »