Formacioni i mundshëm i Milanit për ndeshjen e parë në Europa League

Shpërndaje

Numërimi ka filluar për ndeshjen e parë konkurruese të Milanit në fushatën 2020-21 ndërsa afrohet vizita e së enjtes në Shamrock Rovers.

Rossonerët do të fillojnë sezonin e ri me një ndeshje kualifikuese të raundit të dytë të Ligës së Evropës në Dublin në 20:00, dhe siç vëren MilanLive në qendër të vëmendjes është Zlatan Ibrahimovic, i cili ka humbur dy miqësoret e fundit kundër Vicenza dhe Brescia.

Suedezi – siç e dimë – ishte jashtë për shkak të një këmbe të djathtë të mavijosur, por te Milano për momentin nuk ka asnjë shqetësim me stafin e trajnerit të sigurt se ai do të jetë në dispozicion për udhëtimin në Irlandë.

Ibrahimovic shpesh është stërvitur në palestër vetë, duke synuar që të jetë gati për ndeshjen e së enjtes, dhe nëse nuk ka një kthesë tronditëse ai do të jetë në fushë që nga minuta e parë kundër Shamrock.

Raporti shton se ka shumë pak dyshime për pjesën tjetër të ekipit. Mbrojtja do të përbëhet nga Calabria, Kjaer, Gabbia dhe Theo Hernandez, me Gianluigi Donnarumma në gol.

Çifti i mesfushës Kessie-Bennacer do të përdoret përsëri, ndërsa Castillejo do të jetë në të djathtë dhe Calhanoglu si numër 10.

Sa i përket krahut të majtë, Saelemaekers nuk u bind plotësisht në atë pozicion dhe për këtë arsye Brahim Diaz ose Daniel Maldini mund të fillonin atje.

Formacioni i mundshëm i Milanit: 4-2-3-1- Donnarumma, Calabria, Kjaer, Gabbia, Theo Hernandez; Bennacer, Kessie; Castillejo, Calhanoglu, Saelemaekers (Diaz / Maldini); Ibrahimovic.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »