FIFA 21 konfirmon lojtarët më të mirë të gjuajtjeve të lira dhe një prej tyre është shqiptar

Shpërndaje

Edhe pse përfshirja e Lionel Messi nuk do të ngrejë vetulla, Enis Bardhi patjetër që po, pasi shqiptaro-maqedonasi është lojtari i katërt në FIFA 21 me më shumë saktësi në faulle

Për habinë e askujt, Lionel Messi është emëruar lojtari më i mirë në FIFA 21 për situatat e goditjeve të dënimit.

Për pak njerëz në botë që pyesin pse, thjesht kthehuni dhe shikoni pamjet e golit të tij ndaj Liverpool në Nou Camp dy sezone më parë. Ai u largua nga Alisson pa asnjë shans gjatë natës dhe mund të prisni shumë më tepër se nëse shtohet në Ultimate Team tuaj.

Më poshtë janë 10 lojtarët më të mirë të goditjeve të lira, të konfirmuara nga një postim në blog i EA SPORTS.

  1. Lionel Messi (94 FK ACC)
  2. Dani Parejo (93 FK ACC)
  3. Miralem Pjanic (92 FK ACC)
  4. Enis Bardhi (91 FK ACC)
  5. Sebastian Giovinco (91 FK ACC)
  6. Shunsuke Nakamura (90 FK ACC)
  7. Neymar Jr (89 FK ACC)
  8. James Ward-Prowse (89 FK ACC)
  9. Robert Skov (89 FK ACC)
  10. Ruslan Malinovskyi (88 FK ACC)

Siç mund ta shihni që ndër top 10, në vendin e katërt është Enis Bardhi, një shqiptar i Strugës i cili është lindur dhe rritur në Maqedoni dhe përfaqëson Maqedoninë dhe Levanten në nivel klubi, në La Liga.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »