Eliminimi i Tiranës, reagon Liga Profesioniste: Vetëm me më shumë mbështetje nga qeveria futbolli shqiptar mund të

Shpërndaje

Liga Profesioniste e Futbollit, ka bërë një reagim në faqen zyrtare, pas eliminimit të Tiranës nga Eruopa, ku ka përshëndetur paraqitjen e klubeve shqiptare, e veccanrisht të Tiranës.

Sipas Ligës, vetëm me më shumë mbështetje të posaçme nga qeveria futboli shqiptar mund të njohë rritje e të bë bëhet kompetitiv edhe në nivel Europian.

REAGIMI I LIGËS:

Me eliminimin e KF Tiranës nga EuropaLeague mbyllet dhe aventura e skuadrave shqiptare në Europë këtë sezon.

Liga Profesioniste e Futbollit dëshiron të vlerësojë paraqitjen e klubeve shqiptare e veçanërisht të Tiranës, që pavarësisht humbjes, dha maksimumin në fushë dhe përfaqësoi me dinjitet ⚽️🇦🇱.

Vetëm me më shumë mbështetje nga të gjithë e posaçërisht nga qeveria, futbolli shqiptar mund të njohë rritje e të bëhet kompetitiv dhe në nivel evropian.

Mbështet futbollin! Bashkohu me Ligën!

Me eliminimin e KF Tiranës nga #EuropaLeague mbyllet dhe aventura e skuadrave shqiptare në Europë këtë sezon.Liga…

Posted by Liga Profesioniste e Futbollit on E enjte, 1 Tetor 2020

Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »