E KRYER: Barcelona merr talentin e Ajax-it, fiton garën me Bayernin

Shpërndaje

Barcelona me shumë mundësi do të firmosë me mbrojtësin e Ajaxit, Sergino Dest. Katalanasit e duan futbollistin e holandezëve dhe janë gati që të firmosin me futbollistin e ri.

Spanjollët do t’i ofrojnë një kontratë deri në vitin 2025 për 19-vjeçarin. Mbrojtësi e ka pritur me shumë dëshirë një mundësi të tillë, pasi do të bëjë hapin e madh në karrierën e tij.

Fabrizio Romano shkruan se marrëveshja mes palëve do të zyrtarizohet në vazhdim, ndërsa City nga krahu tjetër po mendon për rinovimin e Eric Garcias. Trajneri Guardiola do t’i ofrojë një kontratë të re.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »