E dhimbshme, Etrit Berisha thyen dorën

Shpërndaje

Fat i keq për mbrojtësin e Kombëtares së Shqipërisë.

Portieri kosovar Etrit Berisha ka thyer dorën, kanë njoftuar të shtunën mediat italiane. Portieri i SPAL-it ka pësuar thyerje të një ashti të shuplakës, përkatësisht të metakarpalit të pestë.

Sipas klubit italian, Berisha është lënduar gjatë një përplasje aksidentale në seancën stërvitore të së premtes.

Kontrollimi i detajuar mjekësor i bërë të shtunën ka konfirmuar thyerjen në dorën e Berishës. Të hënën do të vendoset nëse Berisha duhet t’i nënshtrohet një operimi dhe se sa kohë do të mungojë. Ka gjasë që edicioni për Berishën ka përfunduar.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »