Dyshohet se tre lojtarë shqiptarë janë infektuar me koronavirus

Shpërndaje

Ekipi i futbollit në Kategorinë e Parë të Shqipërisë, Shënkolli është alarmuar pasi 3 lojtarët dyshohet të jenë pozitivë me COVID-19.

Burime nga ekipi për Neës24 bëjnë me dije se lojtarët kanë shfaqur temperaturë të lartë dhe janë izoluar teksa i është marrë tamponi.

Ndeshja e fundit që ka zhvilluar Shënkolli është në transfertën e Orikumit aty ku 3 lojtarët e sipërpërmendur kanë pasur kontakte me një ish- futbollist i cili rezultoi me koronavirus disa ditë më parë.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »