Distria Krasniqi merr medaljen e arit në ditën e parë në Doha

Shpërndaje

Ngjarja hapëse e sezonit të xhudos  per 2021 është duke u zhvilluar në Doha:  ku xhudistët e renditur më lart nga e gjitw bota në secilën kategori peshe luftojnë për vendin e parë.

 Distria Krasniqi nga  Kosova e cila u ndesh me Kampionin e Botës 2017 të Japonisë Tonaki Funa në finalen e kategorisë -48 kg. Ajo mori medalje ari brenda 90 sekondave me dy waza-aris për një waza-ari-awasete-ippon fituese të konkursit. Krasniqi mori titullin e tretë radhazi Master nga Sekretari i Përgjithshëm i Komitetit Olimpik të Katarit, Jassem Rashed Al Bouinin.

Unë stërvitem shumë fort çdo ditë dhe kam trajnerin më të mirë dhe ekipin më të mirë. Ne e mbështesim shumë njëri-tjetrin.”

Distria Krasniqi

48 kg medaliste e artë, Kosovë

Unë jam shumë krenare për veten time, sepse në çdo konkurs ku kam shkuar gjatë dy viteve të fundit jam kthyer në shtëpi me një medalje,” tha ajo. “Jam shumë i lumtur dhe natyrisht që stërvitem shumë fort çdo ditë dhe kam trajnerin më të mirë dhe ekipin më të mirë. Ne e mbështesim shumë njëri-tjetrin. ”


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »