Covid-19 në Serie A, ja futbollistët e infektuar dhe ata të shëruar

Shpërndaje

Covid-19 në Serie A, ja futbollistët e infektuar dhe ata të shëruar

Pas infektimit të Cristiano Ronaldos, Serie A bën një bilanc sa i përket futbollistëve të prekur nga Covid-19.

Situatë më e rënduar shfaqet te Genoa dhe Inter, ndërsa klube si Bologna, Crontone apo Udinese nuk kanë regjistruar asnjë rast pozitiv deri tani.

Atalanta: Marco Sportiello (I shëruar), Pierluigi Gollini (I shëruar), Duvan Zapata (I shëruar), Marco Carnesecchi (në karantinë).

Benevento: tre futbollistë pozitivë që në gusht, por klubi nuk I ka publikuar emrat me pretendimin se shkel privatësinë e tyre.

Bologna: Asnjë rast.

Cagliari: Filip Bradaric (I shëruar), Luca Ceppitelli (I shëruar), Alberto Cerri (I shëruar), Kiril Despodov (I shëruar).

Crotone: Asnjë rast

Fiorentina: Patrick Cutrone (I shëruar), Dusan Vlahovic (I shëruar), German Pezzella (I shëruar), Martin Caceres (I shëruar), Erick Pulgar (I shëruar), Riccardo Sottil (I shëruar).

Genoa: Mattia Perin (I shëruar), Valon Behrami (I shëruar), Lasse Schöne (I shëruar), Davide Biraschi (I shëruar), Filippo Melegoni (I shëruar), Federico Marchetti (I shëruar), Ivan Radovanovic (I shëruar), Luca Pellegrini (në karantinë), Davide Zappacosta (në karantinë), Lukas Lerager (në karantinë), Francesco Cassata (në karantinë), Marko Pjaca (në karantinë), Domenico Criscito (në karantinë), Petar Brlek (në karantinë) Miha Zajc (në karantinë), Mattia Destro (në karantinë), Darian Males (në karantinë).

Inter: Alessandro Bastoni (në karantinë), Milan Skriniar (në karantinë), Radja Nainggolan (në karantinë), Roberto Gagliardini (në karantinë), Ionut Radu (në karantinë), Ashley Young (në karantinë).

Juventus: Daniele Rugani (I shëruar), Blaise Matuidi (I shëruar), Paulo Dybala (guarito), Cristiano Ronaldo (në karantinë), Weston McKennie (në karantinë).

Lazio: Vedat Muriqi (I shëruar).

Milan: Daniel Maldini (I shëruar), Zlatan Ibrahimovic (I shëruar), Sandro Tonali (I shëruar), Leo Duarte (në karantinë), Matteo Gabbia (në karantinë).

Napoli: Andrea Petagna (I shëruar), Piotr Zielinski (në karantinë), Eljif Elmas (në karantinë).

Parma: 4 futbollistë ka rezultuar pozitivë por klubi nuk I ka publikuar emrat e tyre.

Roma: Antonio Mirante (I shëruar), Carles Perez (I shëruar), Bruno Peres (I shëruar), Justin Kluivert (I shëruar), Amadou Diawara (në karantinë).

Sampdoria: Manolo Gabbiadini (I shëruar), Omar Colley (I shëruar), Bartosz Bereszynski (I shëruar), Albin Ekdal (I shëruar), Morten Thorsby (I shëruar), Antonino La Gumina (I shëruar), Keita Baldé (I shëruar), Fabio Depaoli (I shëruar).

Sassuolo: Jeremy Toljan (në karantinë), Nicolás Schiappacasse (I shëruar), Jeremie Boga (I shëruar).

Spezia: Riccardo Marchizza (në karantinë).

Torino: Tre të infektuar. Klubi  nuk I ka publikuar emrat

Udinese: Asnjë rast.

Verona: Mattia Zaccagni (I shëruar), Antonin Barak (në karantinë), Koray Gunter (në karantinë).


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »