FERRARI 599XX, ËSHTË NJË ARMË E FUQISHME PËR PISTË, GJITHASHTU DHE E ZHURMSHME

Nuk ka faj, më një motor V12 me 720 kuaj fuqi. 599xx është një version i…

Revolucion te Barcelona, po largohen 12 futbollistë

Barcelona me ndryshime të mëdha në formacioni e lojtarëve. Barcelona po përgatitet për një revolucion të…

Twitch lançon një kanal të ri sportiv për futboll, NBA, UFC dhe më shumë

Twitch, e njohur më shumë për streaming të gaming, po zgjerohet më shumë në transmetime sportive…

Sadiku mungesë me ‘llogari’

Armando Sadiku gjendet vetëm një hap larg rekordit të dekadës, sa i takon golave të shënuar…

Liverpool shpallet kampion, Klopp shpërthen me këtë deklaratë

Pas 30 vjetësh pritje, Liverpool mbrëmë është shpallur Kampion i Premier Ligës. Trajneri gjerman i ka…

The Undertaker zyrtarizon tërheqjen, legjenda e WWE largohet pas 30 vitesh

“Nuk kam asgjë për të fituar, asnjë objektiv për të arritur. Loja ka ndryshuar dhe ka…

Ferrari rikthehet në pistë pas 3 muajsh

F1 Ka rinisur aktiviteti në pistë i skuderisë Ferrari, pas emergjencës nga Coronavirusi. Mëngjesin e së…

Champions League si një mini-Europian klubesh në gusht. Por në Lisbonë rriten rastet me Covid…

UEFA vendosi përfundimisht datat dhe mënyrën sesi do të finalizohet ky edicion i Champions dhe Europa…

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s votoi në favor të zhvillimit të Champions League

Me formatin “Final-eight” në Lisbonë, që do të thotë se duke filluar nga 12 gushti, 8…

Se shpejti