Zyrtare/ UEFA aprovon ndryshimet në Champions League, ja si do të luhet

UEFA ka konfirmuar se kanë bërë ndryshime në formatin e ri në Ligën e Kampionëve. Gara…

Covid-19 i merr jetën futbollistit të njohur shqiptar

Covidi i ka marrë jetën pasditen e të premtes ish-futbollistit të njohur të qytetit të Cërrikut,…

ZYRTARE: A do të luaj Ronaldo ndaj Atalantas?

Cristiano Ronaldo është jashtë skuadrës së Juventusit për përballjen e nesërme ndaj Atalantas. Ne kemi një…

Pochettino zbulon skenarët për rinovimin e Neymar dhe Mbappe

Dera e kthimit të Neymar te Barça është rihapur ditët e fundit. Braziliani vazhdon pa rinovuar…

Kakofoni zërash për rinovimin e Messit, Laporta flet shkoqur për herë të parë

Leo Messi nuk ka marrë ende ndonjë ofertë nga Barcelona për të rinovuar kontratën e tij.…

Kalendari/ Nisja drejt sprintit final të Superiores, ndeshjet do të luhen mes dy ditëve

Tashmë është publikuar edhe kalendari i javës së 28-të të Superligës. Gjithashtu ky raund do të…

VIDEO/ Miku i paftuar ndërpret ndeshjen, askush nuk mund ta kapte dot me shpejtësi

Ndeshja e futbollit në Australi mes Adelaide United dhe Macarthur është ndërprerë për disa sekonda. Kjo…

Revolucion në pagesë/ Të gjithë flasin për “Bitcoin”, ekipi i “Premier League” do marrë bonuset në këtë mënyrë

Revolucion në mënyrën e pagesës! Ekipi i Southampton në “Premier League” ka mbyllur marrëveshjen me një…

VIDEO/ Gafa më e madhe e bërë me VAR, në “Premier League” anuluan golin se…ngatërruan lojtarin

Në “Premier League” po vazhdon polemikat e mëdha edhe me aplikimin e teknologjisë VAR, por këtë…

Ekskluzive/ “Kush është ky?”! Plori i kthen përgjigje Martinit: Nuk më ka pëlqyer as loja e Interit e as e Teutës

Luftë për titullin kampion dhe situata e ndezur në deklarata. Zëvendës trajneri i Vllaznisë, Elvis Plori,…

Translate »