Moto GP: Quartararo fiton në Barcelonë dhe merr kreun e Botërorit

Fabio Quartararo ka fituar Çmimin e Madh të Katalonjës në MotoGP dhe është kthyer në krye…

Dalin detaje të reja tronditëse për Schumacher

Doktori gjerman jep një detaj tronditës për Schumacher. Neurologu Erich Riederer, në një dokumentar mbi ish-kampionin…

2021 Nissan 400Z: Ajo që dimë deri më tani

Makinat sportive po kalojnë një moment – dëshmitar të Toyota Supra të ringjallur dhe Corvette të…

F1 plotëson kalendarin me 4 etapat finale

Formula 1 ka zyrtarizuar tw martwn edhe përfshirjen e katër garava të reja në Kalendarin e…

Supermakina me hidrogjen që premton 350km/h dhe 1600km në një serbator. Titulli

E quajtur Hyperior XP-1, pritet të lançohet në 2022 dhe arrin 100km/h për vetëm 2,2 sekonda.Por…

Makina elektrike e Sony është ende në zhvillim

Nuk e dimë nëse e dije apo jo, por edhe Sony e ka një projekt për…

Moto GP anulon tre gara të tjera, por në nëntor do të ketë një surprizë

Kalendari i Moto GP 2020 vazhdon të modifikohet për shkak të emergjencës coronavirus. Federata ndërkombëtare dhe…

Lamborghini Essenza SCV12 nuk do të jetë i ligjshëm për tu vozitur në rrugë publike

Essenza SCV12 është pashaporta më speciale për botën eksluzive të Lamborghini, kështu thotë vetë kompania. Emri…

Tjera detaje te M3 2021 dalin ne Nurburgring

Lidhur me këtë do të gjeni dhe pamje nga afër të M4 së re manuale në…

PAK HAPA PARA LËSHIMIT, BMW M3 E 2021 SHFAQET EGËR NË NURBURGRING

Një version i ri i BMW M3 është rrugës dhe dihet që është i shumëpritur nga…

Translate »