Illyrius Motorsport konfirmon/ Ja pse nuk garoj Vis Kosova ne FASK (Ja fituesi)

Ditën e diel u mbajt gara më e madhe e automobilizmit në rajon. Drag Race 2021…

Lamborghini njofton planin për një makinë plotësisht elektrike para vitit 2030

Prodhuesi italian i super veturave Lamborghini njoftoi të martën se do të nisë një makinë plotësisht…

EKSKLUZIVE/ FASK bën lajmërimin për spektatorët në DRAG RACE 2021

Këtë fundjavë në Aeroportin Adem Jashari, në pistën e vjetër të Sllatinës në Prishtinë, do të…

KUR MENDONI QE I KENI PARE TE GJITHA, SHIKONI NJE URUS TE FLUTUROJE” MBI AVENTADOR

Shpesh kemi parë video të cmendura në YouTube.Janë të pafundme dhe njëra prej tyre është hedhur…

KOLEKSIONI PERFEKT EKZISTON, DHE NDODHET NE GJEORGJI

Kemi parë shpesh herë nëpër rrjete sociale apo dhe YouTube koleksione të cmendura, makina që dhe…

LEWIS HAMILTON REZULTON POZITIV ME COVID-19!

Kryelajmi i të gjitha mediave botërore sot është se Lewis Hamilton ka rezultuar pozitiv me Covid…

Red Bull bën zgjedhjen/ Hulkenberg në vend të Albon

Duket se Red Bull e ka bërë zgjedhjen e tij për të zëvendësuar Alex Albon duke…

Intervistë me Dion Kajtazi

lajmesportive.al ka realizuar një intervisë eksluzive me Dion Kajtazi, të mos humbasim më shumë kohë Përshëndetje…

Illyrius Motorsport organizon garën e pare e kampionatit kombetar te Go Kart

Pas disa muajsh te veshtire per shkak te situates se krijuar nga Covid-19, Illyrius Motorsport iu…

SHIHNI NJË SSC TUATARA TEKSA I LË TARGAT NJË BUGATTI VEYRON DHE MË PAS LËSHOHET NË 390KM/H

SSC Tuatara është vërtet një rraket në rrota dhe një nga supermakinat me më shumë potencial…

Translate »