Conor McGregor konfirmon ndeshjen e tretë me Dustin Poirier: Do shihni kush është Mac!

Conor McGregor thotë se përballja e tij e tretë me Dustin Poirier është gati pasi data…

‘I mrekullueshmi’ Marvin Hagler: Ish-kampioni i padiskutueshëm i botës në peshat e mesme vdes në moshën 66 vjeç!

Ish-kampioni amerikan I botes ne BOKS per peshat e mesme ka nderruar jete ne menyre te…

Distria Krasniqi merr medaljen e arit në ditën e parë në Doha

Ngjarja hapëse e sezonit të xhudos  per 2021 është duke u zhvilluar në Doha:  ku xhudistët…

Haxhi Krasniqi mposht ‘bishën’ gjermane, shpallet kampion bote

Haxhi Robin Krasniqi është kampioni i ri në boks ai është i dëbuar në 1999 gjatë…

Fury synon duelin e madh: Mjaft e mbrojte atë lepur duke vendosur pengesa

Tyson Fury, kampioni i botës në peshën e rëndë (WBC), ka reaguar pas humbjes së Dillian…

Twitch lançon një kanal të ri sportiv për futboll, NBA, UFC dhe më shumë

Twitch, e njohur më shumë për streaming të gaming, po zgjerohet më shumë në transmetime sportive…

The Undertaker zyrtarizon tërheqjen, legjenda e WWE largohet pas 30 vitesh

“Nuk kam asgjë për të fituar, asnjë objektiv për të arritur. Loja ka ndryshuar dhe ka…

Fituesi i çmimit Oscar do të interpretojë Mike Tyson në filmin dedikuar boksierit

Një film biografik për jetën dhe karrierën e boksierit amerikan Mike Tyson është duke marrë jetë…

Translate »