Atletico Madrid po e transferon yllin e njohur të Serie A

Shpërndaje

Atletico Madrid duket se po e transferon yllin e njohur të Serie A.

Diego Simeone do të sjellë një emër të ri në fazën e sulmit gjatë afatit kalimtar të verës.

Diego Costa do të largohet dhe Alvaro Morata nuk është një shënues i rregullt, gjë që ka shtyrë Simeonen të mendojë për sjelljen e një sulmuesi të ri.

Dhe i duhuri sipas trajnerit argjentinas, është Arkadiusz Milik i Napolit, i cili do të ishte një partner ideal për Joao Felix.

Napoli janë në kërkim të një blerësi për sulmuesin polak, i cili po ashtu po kërkohet edhe nga Juventus.

Raportohet se Milik dhe agjenti i tij tashmë kanë pasur një kontakt me drejtues të Atletico Madrid.

Polaku është pajtuar për një transferim në ‘Ëanda Metropolitano’, ku do të përfitojë deri në pesë milionë euro në sezon.

Tani u mbetet Napolit dhe Atleticos të gjejnë një marrëveshje, me italianët që kërkojnë mes 40 deri në 50 milionë euro.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »