Arrihet marrëveshja, ‘bisha’ e sulmit të Serie A transferohet në Manchester United

Shpërndaje

Arrihet marrëveshja, Chiesa lojtari më i ri i Manchester United.

Sipas raportimeve të mediave angleze, Manchester United ka arritur akordin me Fiorentinën për të blerë kartonin e talentit italian i cili do të transferohet në Premier League për 53 milionë euro.

22-vjeçari është pjesë e Fiorentinës që nga viti 2016-të kur nga akamedia e skuadrës vjollcë ju bashkua ekipit të parë.

Në total në Serie A me Fiorentinën Chiesa është aktivizuar në 127 takime duke realizuar dhe 21 gola.

Djali i legjendës Enrico Chiesa, konsiderohet si një talent me potencial të madh që mund ta ndihmojë shumë skuadrën e Ole Gunnar Solskjaer në të ardhmen.

Pamundësia për të firmosur me yllin anglez të Dortmundit, Jadon Sancho ka bërë që United ta hedhë vështrimin nga Chiesa i cili ka një kosto financiare më të ulët.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »