“Ajo që po bën Cristiano është brutale! Do ta doja në Portugali, por e ardhmja e tij…”

Shpërndaje

Pasi u përball me të dhe e mposhti atë në raundin e 16 të Ligës së Kampionëve, mbrojtësi portugez Pepe foli për Cristiano Ronaldon, mikun e tij dhe shokun e ekipit kombëtar.

Futbollisti i Porto foli për kthimin e mundshëm të CR7 në Portugali dhe në lidhje me këtë temë ai u shpreh me këto fjali:

Do të ishte shumë mirë për kampionatin portugez nëse ai do të kthehej, unë do të doja që ai të kthehej në Portugali. Njerëzit e kritikojnë atë por nuk e njoh.

Ajo që bën është brutale! Përpjekja që duhet për të shënuar më shumë se 30 gola çdo vit është e paimagjinueshme”, tha Pepe i cili më pas vazhdon në aventurën e Juventusit të CR7:

Ai është i lumtur në Torino dhe në fund të fundit shpresoj se mund të qëndrojë atje, gjithashtu sepse ai edhe një vit kontratë, për të vazhduar përfaqësimin e Portugalisë jashtë vendit”.


Shpërndaje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »