Te Tjera

Zyrtare,Bastian Schweinsteiger i jep fund karrieres futbollistike

Diten e sotme legjenda e Bayern Munchen dhe Gjermanise,Bastian Schweinsteiger i ka dhene fund karrieres futbollistike pas plot 16 viteve.Ai e nisi karrieren e tij te klubi i madh gjerman dhe ekipi i tij i zemres Bayern Munchen,aty ku ai zhvilloi 500 ndeshje duke shenuar 68 gola dhe duke dhene...

Ndryshime te Real Madrid,largohet Bale dhe vjen sulmuesi i Manchester City

Pas shume polemikash veren qe kaloi,Bale vendosi te qendroje ne klub edhe per disa kohe.Por kjo kohe pritet te jete e shkurter pasi largimi i tij pritet te kryhet qe ne janar...

Zyrtare,Giampaolo largohet nga Milan,ne vend te tij trajneri i njohur italian

Mbas shume ditesh me diskutime te shumta eshte vendosur me ne fund qe trajneri i Milanit Giampaolo te largohet nga klubi i Milanos.Kete e ka bere me dije...

Solskjaer rrezikon stolin,ne vend te tij ish trajneri i Juventusit

Mbasi ka arritur 9 pike ne 8 javet e para, tekniku i Manchester United Solskjaer nuk po i permbush te gjitha pritshmerite.Pas humbjes ndaj Newcastle,largimi i tij eshte i pashmangshem.Ne vend...

Arsenal dhe Chelsea vazhdojne me fitoret

Jane mbyllur takimet Arsenal-Bournemouth dhe Southampton-Chelsea te dyja takimet te fituara nga londinezet. Sfida e pare u mbyll me rezultatin ...

E pafalshme per Manchester City,humb ne shtepi ndaj Wolves

Manchester City vazhdon te lere pike kete here ndaj nje ekipi jo konkurues si Wolves. Edhe pse e dominuan lojen nga fillimi ne fund ata nuk arriten te shenonin te pakten nje...

Derbi i Italise,Inter-Juventus formacionet e mundshme

Sonte ne oren 20:45 do te luhet super sfida e Italise midis Inter dhe Juventus ne San Siro.Pritet te jete nje ndeshje e luftuar dhe me shume emocione ku nuk ka favorit.Per kete ndeshje...

Fitore e vuajtur per Liverpool,fiton me rezultat te ngushte ndaj Leicester

Ka perfunduar ndeshja ndermjet Liverpool dhe Leicester me rezultatin 2-1.Liverpool vazhdon te mos humb asnje pike kete...

Deshton Bayern,hap fals ne shtepi ndaj Hoffenhem

Eshte mbyllur ndeshja midis Bayern Munchen dhe Hoffenhem ne shifrat 1-2 ne favor te miqve.Ndeshja ishte e barabarte per te dyja ekipet...

8 supersfida te tjera sot ne Champions league,formacionet e mundshme

Sot do te luhen edhe 8 super ndeshjet e tjera te javes se dyte te Champions League.Priten gola,emocione ku dhe ndeshjet e medha nuk mungojne.Me poshte ju njohim me formacionet e mundshme te cdo ndeshje...

Golashenuesit e sicilit kampionat ne 5 ligat kryesore

Ky sezon po nis ne menyren me te mire te mundshme pas javeve te para.Ndeshje te medha...

Derbi i madridit nuk ka fitues

Eshte mbyllur ne barazim nje nga derbit me te bukur ne bote.Atletico...

Barcelona shenon fitoren e pare jashte shtepise

Barcelona ka regjistruar fitoren e dyte rradhazi kete here ndaj Getafe.Pritej...

Juventus vazhdon serine e fitoreve edhe ndaj Spal

Juventus mori nje fitore te lehte ndaj ekipit te Spal.Pritej nje ...

Problem te Real Madrid,4 yje ne dyshim per ndeshjen e fundjaves

Real Madrid do te luaje ne fundjave derbin e Madridit perball Atletico Madrid.Aktuali...

Votojne bashkelojtaret,Granit Xhaka kapiten i Arsenalit

Zvicerani me origjine shqiptare Granit Xhaka eshte zgjedhur...

Rodrygo:Mos me krahasoni me Ronaldo fenomenin

Rodrygo,talenti me i ri i Real Madrid ka shenuar dje golin zyrtar me klubin e tij.Pas kesaj...

Manchester United pas yllit te Atalantes

Ne keto momente te veshtira Manchester United i duhet nje lojar ofensiv i cili di...


Falenderim i vecante shkon per Dajana Xhafa