Me te fundit

Dhuna ndaj gjyqtarit, reagon kreu i KOKSH: Veprim i shëmtuar, dhunës t'i mbyllim derën

Një incident që nuk ishte parë kurrë më parë në parketin e baskebollit shqiptar, ku ka ngjallur edhe reagimin e instancave të shtetit. Ditën e sotme, basketbollit Daliu është shoqëruar në Komisariatin e Policisë. Ndërkohë, pas Federatës Shqiptare të Basketbollit, incidenti është dënuar edhe nga presidenti i KOKSH, Viron Bezhani. Në një status në rrjetet sociale, Bezhani bën thirrje që këto skena të shëmtuara të mos përsëriten, pasi dhuna nuk ka vend në sportin dhe shoqërinë tonë...

Drithërima në Shkodër, Vllaznia regjistron fitoren e parë në Ballkanligë

Vllaznia në basketboll për meshkuj ka regjistruar fitoren e parë në Ballkanligë. Ekipi shkodran ka mposhtur me rezultatin e ngushtë, 73-68 Rahovecin, duke regjistruar kështu triumfin e parë në grupi...