Milan nuk ndalet, vjen me transferim “bombë” nga Spanja

Pasi të ketë përfunduar nënshkrimin e Ibrahimoviçit, duke shtuar forcimin e sulmit, tani është koha që AC Milan të përshpejtojë në frontin mbrojtës. Rossonerët kanë zgjedhur Jean-Clair Todibo si planin e tyre A

Sipas Calciomercato, Maldini po kryen personalisht operacionin me Barcelona, pasi kontaktet me Ramon Planas dhe Eric Abidal janë konstante. Oferta e parë e Milanit vlerësohet rreth 15 milion €.

Skuadra spanjolle, nga ana tjetër, po kërkon 20 milion €, si dhe përfshirjen e një klauzole të blerjes. Distanca është atje dhe kuqezinjtë po përpiqen të kuptojnë strategjinë e duhur për të bindur Todibo dhe agjentin e tij për t’u dhënë atyre një përparësi për ta transferuar.ano Ronaldo, Xavi Hernandes, Andres Iniesta dhe Neymar Jr. Formacioni plotësohet nga dy mbrojtësit, Virgil van Dijk dhe Philip Lahm.

Në Casa Milan, ata janë të vetëdijshëm se do të duhet një goditje e fortë brenda ditëve të ardhshme për të siguruar nënshkrimin.