Lajm “bombë”, ja ku po transferohet Cavani

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Edinson Cavani mund të përfundojë në Atletico Madrid në afatin kalimtar të janarit, raporton ESPN.AS i pretendon se Cavani duket i vendosur të largohet nga kryeqyteti francez
Muaj më parë Cadena Ser tha se Uruguai do të arrijë në Los Rojiblancos, por vetëm në rast se Diego Costa largohet nga klubi gjatë verës – një veprim i cili kurrë nuk ka ndodhur. Sidoqoftë, Costa është mënjanuar me një dëmtim deri në shkurt, duke e lënë Atleticon ne pak me gola këtë sezon.

Agjenti i Cavani dhe vëllai i gjysmë Walter Guglielmone thuhet se tashmë kanë zhvilluar bisedime me klubin spanjoll edhe pse një transferim në janar mund të jetë i ndërlikuar.