Altrade Mobiles: Milan pritet t’i largojë 4 lojtarë në janar

Milan ka një numër objektivash për dritaren e transferimit të janarit përveç Zlatan Ibrahimovic.Gazetari Claudio Raimondi, ka ofruar edhe një herë një azhurnim në planet e merkurit të Milanit për SportMediaset në Italia Uno, duke deklaruar se ëndrra e madhe është Ibrahimovic, por që një numër opsionesh janë në tryezë.
Calabria: Sevilla dhe Fiorentina po e ndjekin lojtarin, t cilit në javët e fundit i është zwnw vendi nga mbrojtësi i Andrea Conti.Nëse do të arrinte një ofertë prej 15 milionw euro, Milano do të hynte në tryezën e bisedimeve, duke pranuar se shitja e tij do të përfaqësonte një fitim të pastër kapitali në bilancin e gjendjes. RODRIGUEZ: Lojtari zvicran gjithashtu ka humbur pozicionin e tij në formacionin startues, që kur Milani nënshkroi me Theo Hernandez. Schalke 04 janë shumë të interesuar ta rikthejnë atë në Premier League.

BORINI: Crystal Palace kanë vendosur pamjen e tyre te Fabio Borini, i cili deri më tani ka luftuar për kohën e lojës këtë sezon dhe është si rezultat i hapur për të gjetur një klub të ri.KESSIE: Lojtari u kthye duke qenë fillestar kundër Parma-s për shkak të dëmtimit të Lucas Paqueta pasi kaloi dy ndeshje jashtë ekipit. Ish mesfushori i Cesena dhe Atalanta mund të qëndrojë në Milano, përveç nëse arrin një ofertë për 30 milionë euro.

Zëvendësimet e mundshme: përveç Ibrahimoviç, kuqezinjtë po ndjekin gjithashtu mbrojtësin e PSG, Layvin Kurzawa – duke supozuar se Rodriguez largohet.Nëse Kalabria do të shkonte, atëherë mbrojtësi i Genovas, Paolo Ghiglione është një mundësi për ta zëvendësuar atë, dhe një ndërrim kredie që përfshin Krzysztof Piatek është i mundur.Me Duarte jashtë deri në vitin e ri, Milani do të vlerësojë kthimin e Mattia Caldara përpara se të vendosë nëse është i nevojshëm një sulm ndaj Merih Demiral.