E pabesueshme,Mertens thyen rekord historik te Napoli

Diten e djeshme u luajt ndeshja midis Salzburg dhe Napolit ku miqte fituan me rezultatin 2-3.Dy nga tre golat e Napolit i shenoi Dries Mertens.Me keto gola ai ka thyer nje rekord historik te Napoli.

Ai ka parakaluar legjenden e Napolit Maradonen per numer golash ne ekip. Mertens ka arritur ne kuoten e 116 golave qe do te thote 1 me shume se legjenda klubit.