Mbyllet ne barazim derbi i Anglise

Eshte mbyllur ndeshja me e rendesishme e fundjaves me rezultatin 1-1 ku pati emocione dhe raste te dyshimta ku u perdor me se shumti VAR.Ndeshja filloi me mire per Manchester United ku ne minuten e 36 shenoi gol Rashford por ne pjesen e dyte

pati nje dominim total te Liverpool ku ne minuten e 85 barazoi me Lallana.Me kete pike Manchester United shkon ne vend te 13 ndersa Liverpool mban vendin e pare me 6 pike me shume se rivali kryesor Manchester City.