Fiton perseri Juventus,vazhdon serine e fitoreve

Mbremjen e djeshme Juventus ka vazhduar fitoret e saj te njepasnjeshme kete here ndaj nje ekipi jo konkurues si Bologna.Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-1 ku golat e Juventus u shenuan nga i perhershmi Ronaldo dhe Pjanic ndersa per miqte shenoi Danilo.

Me kete fitore Juventus vazhdon te mbaje vendin e pare me 22 pike pas 8 ndeshjeve.