Rezultatet e ndeshjeve te Premier League

Jane luajtur disa nga ndeshjet e javes se 9 ne kampionatin anglez ku nuk kane munguar golat,emocionet dhe suprizat.Me poshte ju njohim me rezultatet e dites se djeshme:

Everton-West Ham 2-0

Aston Villa-Brighton 2-1
Ishujt Faroe-Malta 1-0
Bournemouth-Norwich 0-0
Chelsea-Newcastle 1-0
Leicester-Burnley 2-1
Tottenham-Watford 1-1
Wolves-Southampton 1-1
Crystal Palace-Manchester City 0-2